Türkçe  English

 

 

 


 

Promar Çevre Politikası

 

Promar, atıkların en az düzeye indirilmesi ile kirliliğin önlenmesi ve kaynakların optimum kullanılması ile sürdürülebilirliğin sağlanması ve yurt çapında ilgili mevzuat ile ÇYS’nin sürekli iyileştirilmesini amaçlar. 

 

Ait olduğumuz diğer tüm ilgili organizasyonların bu konudaki hedeflerini aşmayı ya da en azından bu gereksinimleri karşılamayı taahhüt ederiz. 

 

Bu amaçla ilgili tüm dokümantasyonda tanımlanmış olan ÇYS’nin gereksinimlerini tüm depolama, üretim,  kalite ve lojistik faaliyetlerine uygulamaktayız.

 

MUTLU ÇIĞRI

Genel Müdür

 


 

 

Promar Endüstriyel Kimyasallar firması olarak sorumlu bir kimyasal üreticisi olmak adına, her türlü üretim aşamasında, kullanılan hammaddeler ve ambalajlar konusunda doğaya ve insan sağlığına zarar vermemek için önlemler almakta, yatırımlar yapmakta ve sorumluluk bilincini yaymak amacıyla birçok faaliyette bulunmaktadır. 

 

Promar Endüstriyel Kimyasallar 2003 yılından itibaren Üçlü Sorumluluk – Responsible Care taahhüdünü uygulamaktadır.

 

 

Üçlü Sorumluluk - Responsible Care

 

 "KIMYA SANAYII'NIN GÖNÜLLÜ EYLEM PLANI"

 

Üçlü Sorumluluk; Dünya Kimya Sanayi’nin Sağlık, Güvenlik ve Çevre performansında sürekli gelişme kaydetme ve faaliyetleri konusunda iletişime açık olma yolundaki taahhüdüdür.

 

Responsible Care'in kendi ülkelerinde etkin olarak uygulanmasından ulusal kimya sanayi dernekleri sorumludur. Türkiye'de Üçlü Sorumluluk Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği tarafından yürütülmektedir.

 

ÜÇLÜ SORUMLULUK UYGULAMASININ 8 TEMEL İLKESİ

 

1. TAAHHÜT: Kurulusun üst yönetimi tarafından Üçlü Sorumluluk'un yol gösterici kurallarına uyulacağının imzalanarak taahhüt edilmesi

 

2. UYGULAMA KURALLARI VE UYGULAMA KILAVUZU: Kuruluşlara taahhütlerini yerine getirebilmeleri açısından yol gösterici uygulama kuralları ve uygulama kılavuzu

 

3. PERFORMANS KRITERLERI: Ölçülmesi mümkün olan alanlarda sürekli iyileşmenin izlenebilmesi için performans kriterleri geliştirilmesi

 

4. ILETISIM: Çevre-Sağlık-Güvenlik konularında kuruluş içi ve dışındaki ilgili taraflarla sürekli iletişim

 

5. BILGI PAYLASIMI: Kuruluşların tecrübe, uygulama ve bilgi birikimlerini paylaşabilecekleri seminer, toplantı, vb. faaliyetler

 

6. LOGO: Ulusal programı tanımlayan ve Üçlü Sorumluluk kavramı ile uyumlu bir logo oluşturulması

 

7. KATILIM: Tüm kuruluşların Üçlü Sorumluluk taahhüt etmesi için yöntemler aranması

 

8. DOGRULAMA/VERIFIKASYON: Üçlü Sorumluluk'un ölçülebilir bileşenlerinin yerinde gözlenmesi

 

Daha detaylı bilgi için Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği sayfasına ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak “ Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği” http://www.tksd.org.tr/

 

 


 

GOTS Global Organik Tekstil Standardı

 

Organik Tekstil işleme sektöründe önde gelen Standard kuruluşlarının ortak çalışması sonucu ortaya çıkmış bir standartlar bütünüdür. Şimdiye kadar International Association Natural Textile Industry (IVN, Almanya), Soil Association (İngiltere), Organic Trade Association (OTA, ABD) ve Joca (Japonya) 30 Eylül 2006 tarihinden itibaren kendi standartlarını GOTS’a uyarlamışlardır.

 

GOTS/Wal-Mart Organik Pamuk Programına göre etiketlenen giysi/elbise tedarikçilerinin sertifikalanması gerekmektedir. BU firmalar sadece, sertifikasyon kuruluşu tarafından GOTS’a uygun olduğu onaylanan boyar madde ve yardımcı kimyasalları bu süreçte kullanabilirler. Detaylı bilgi için IMO Group Office internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

PROMAR, bu çerçevede GOTS ve Wal Mart Organik Pamuk Programına göre onaylı sertifikasyon kuruluşundan, ilgili yaş işlem ünitelerinde GOTS’a uygun olarak kullanılması amacıyla çevre dostu boyar madde ve yardımcı madde tedarikçilerinin onaylı kimyasallarından oluşan listede yer almak için gerekli çalışmaları sonlandırmak üzeredir.

 

GOTS standartlarına göre kullanılabilecek yardımcı kimyasal ürünlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen iletişim sayfamızı kullanarak teknik servis bölümümüze başvurunuz.

 

Kaynak “IMO- Institut Für Marktökologie” http://www.imo.ch

 

 


 

 

 
 TURKCHEM CHEMSHOW 2014
16-18 Ekim tarihleri arasında CHEMSHOW 2014'teyiz


                                         Haberi Oku

 Molykote Basic Training
Dow Corning - Molykote Basic Training


                                         Haberi Oku

 Molykote Yağlayıcı Ürünleri
Dow Corning - Molykote Distribütörü olduk.


                                         Haberi Oku

 ITMA 2011
ITMA 2011 Hall 4 B 108 no'lu standımızdayız.


                                         Haberi Oku

 
 
 
Coyright © 2008 Promar Endüstriyel Kimyasallar | Tüm hakları saklıdır.